Рийкър: Първо решение за името, а след това членство в НАТО
Секция: СВЯТ
02 Декември 2011 12:08
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Рийкър: Първо решение за името, а след това членство в НАТО

Скопие, РМакедония /КРОСС/ Спорът за името между Македония и Гърция не е нещо, което някой друг може да реши в тяхно име, заяви днес американският заместник помощник държавен секретар Филип Рийкър на среща с журналисти във Вашингтон, предаде радио "Свободна Европа".

"Аплодирахме усилията на вече бившия премиер Папандреу и премиера Груевски да се срещат и да обсъждат въпроса. Разбира се, че продължаваме да подкрепяме и посредника на ООН Матю Нимиц", отговори американският дипломат на журналистически въпрос дали САЩ планират нов натиск преди срещата на върха на НАТО през следващата година в Чикаго.

Запитан за варианта Македония първо да влезе в НАТО под името БЮРМ, а чак след това да се решава спора за името, Рийкър припомни изискването на НАТО: Първо - решение за името и след това покана за членство.

/НИ/