Обама: Безработицата в САЩ може да падне до 8%
Секция: СВЯТ
10 Декември 2011 11:40
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Обама: Безработицата в САЩ може да падне до 8%

Вашингтон, САЩ /КРОСС/ Американският президент Барак Обама заяви, че безработицата в САЩ може да се свие до 8 процента през следващата година, когато в страната ще се проведат президентски избори, предаде онлайн изданието на "Дневник".

В интервю за предаването "60 минути" на телевизия Си Би Ес, която ще се излъчва утре вечер, Обама подчерта, че икономическите проблеми на САЩ могат да продължат и след края на неговия мандат. Той подчерта, че се чувства като капитан на кораб, който е попаднал в буря.

"На кораба, допълни той, хората страдат от морска болест, като за това обвиняват капитана, но той не е виновен за метеорологичните условия".

Обама уточни, че не е пренебрегвал трудностите и предупреди, че икономическите проблеми в САЩ са следствие на структурни проблеми, които съществуват вече 20 години.  

"Ще бъдат необходими повече от една година, дори и повече от две, а може би и повече от цял ​​мандат, за да се решат тези структурни проблеми", допълни той.

Безработицата в САЩ в момента възлиза на 8,6 на сто. Това се счита в страната на "неограничените възможности" за необичайно явление. За "нормална безработица" мнозина специалисти определят 4-5% бариера, след която вече може да говорим за рецесия.

/НИ/