"Златният триъгълник" е пълен с опиум
Секция: СВЯТ
16 Декември 2011 11:13
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
"Златният триъгълник" е пълен с опиум

Мианмар и Лаос са заляти с опиум

Найпидо, Мианмар /КРОСС/ В известният "Златен триъгълник" се съхраняват 70 процента от запасите на хероин в света, съобщава в свой анализ "Ройтерс". Оказва се, че отглеждането на опиум в Мианмар и в Лаос е отново във възход, независимо от правителствените кампании срещу неговото отглеждане. Властите твърдят, че основната причина за неуспеха на кампаниите е голямата бедност след фермерите, която принуждава мнозина от тях да започнат да отглеждат опиум на своите плантации. .

Проведено наскоро специализирано проучване от ООН показва, че размера на площите в Мианмар засяти с мак, от който се прави паста, използвана за производството на хероин, се е увеличил с 14 на сто в сравнение с миналата година. Тенденцията към увеличаване е още по-голяма в Лаос. Там нарастването на площите, в които се отглежда мак е повече от 38%.

Иначе двете държави съставляват част от известния Златен триъгълник в Югоизточна Азия, в който се съхраняват повече от 70 процента от запасите на хероин в света.

/НИ/