село Долна Диканя /КРОСС/ Министър-председателят Бойко Борисов и министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова утре, 11 януари /сряда/, от 13.30 ч. ще се запознаят с хода на строителните работи на ЛОТ 1 на автомагистрала „Струма” - Долна Диканя - Дупница.
На строежа двамата ще разгледат археологическите находки, констатирани по трасето на първия лот на автомагистралата и ще се срещнат с археолози и представители на фирмата - строител на обекта. Строителството на 17-километровия участък стартира на 1 октомври миналата година и се извършва от Консорциум „Струма 1“. Стойността на проекта е 58 534 000 лв. без ДДС.
Обектът ще бъде изграден с финансовата подкрепа на ОП „Транспорт“ 2007-2013 г.
Автомагистрала “Струма” е част от Транс-европейската транспортна мрежа по направление на Общоевропейски транспортен коридор ІV в отсечката от пътен възел “Даскалово” до ГКПП Кулата. По магистрала „Струма“ се осъществява и пътният трафик за Гърция.