КТБ придоби Креди Агрикол България
Секция: ИКОНОМИКА
22 Януари 2014 11:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
КТБ придоби Креди Агрикол България

/КРОСС/ Корпоративна търговска банка АД подписа споразумение с IUB Holding SAS, изцяло дъщерна компания на глобалната група за финансови услуги Креди Агрикол С.А., Франция, за придобиването на 100% от акциите от капитала на Креди Агрикол България ЕАД. Придобиването ще бъде финализирано след получаване на необходимите одобрения от компетентните органи.

Корпоративна търговска банка АД е четвъртата по големина банка в България. Към 30 септември 2013 г. активите на банката възлизат на 6,7 млрд. лв. КТБ АД е публично дружество, чиито акции се търгуват на Българската фондова борса - София АД.

Креди Агрикол България ЕАД е средна по големина кредитна институция, чиито активи възлизат на повече от 480 млн. лв. към 30 септември 2013 г.

След придобиването Креди Агрикол България ЕАД ще бъде ребрандирана и ще предлага широка гама от продукти и услуги на своите клиенти, като фокусът ще бъде върху малкия и среден бизнес и търговията на дребно.

Корпоративна търговска банка АД, IUB Holding SAS и Креди Агрикол С.А. постигнаха взаимноизгодно споразумение, което е в полза на стратегическите цели и на двете страни.