Два златни медала за спортния талант на „Еврофутбол“ Георги Гайдарджиев
23 Юни 2014 13:43

/КРОСС/ Два златни медала завоюва Спортния талант на „Еврофутбол" - Георги Гайдарджиев на международния турнир по канадска борба Спартак къп, който се проведе на 21 и 22.06 в Благоевград. Георги се пусна в нетипичната за него категория до 70 кг и успя да надделее над европейския и световен шампион Христо Делиджаков. В надпреварата, която се провежда след четиригодишно прекъсване, участваха представители и на Румъния и Сърбия.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол" - Лидия Иванова, завърши на 19-то място в първия си старт за годината на 10 км. на Европейската купа по плуване в открити води в езерото Балатон в Унгария. 24-годишната софиянка страда от контузия на гърба, което наруши подготовката й. Състезанието бе изключително силно при жените, тъй като бе и квалификация на отборите за Европейското първенство. Ожесточената конкуренция при дамите поднесе и голямата изненада - победителка стана Наталия Карлос (Полша), която развали празника на унгарците, като изпревари в последната обиколка олимпийската шампионка Ева Ристов и Ана Олаш. Те финишираха в разлика от три секунди. Световната шампионка Катинка Хошу (Унг.) е 10-та, а победителката в Световната купа Суон Оберсон от Швейцария не завърши. Следващият трети кръг на Европейската купа е на 5 юли в Турция.