Нестабилните политически елементи
Секция: Коментари
25 Юли 2014 11:45
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Нестабилните политически елементи

/КРОСС/Политическите партии приличат на таблицата на Менделеев - утвърдените са като елементите, които се срещат в природата, стабилни и ясни. Но благодарение на изпечените политически химици и инженери винаги се появяват експерименти, които съществуват като медийни паразити - без никакви структури, партии, чийто политически живот се свежда единствено до скандални заглавия и политически изхвърляния на техните лидери.

Подобен политически експеримент от самото начало е "България без цензура". Партия с лидер, който със скоростта на светлината се обяви за центрист, после за десен, след това разкаяно за ляв, а най-накрая финишира като европейски консерватор, по никакъв начин не може да бъде наречена нормална. Тя прилича на радиоактивно вещество, което не може да стои в стабилно състояние, а започва да се разпада в мига на своето най-голямо величие (двама депутати в Европарламента). ВМРО и "България без цензура" се разделиха, точно когато трябваше да са най-силни, затова вече е ясно, че бъдещето на ББЦ е повече от проблематично. Не само заместникът на Бареков Ангел Славчев си тръгна с кърваво писмо, но и кръвопускането откъм електорална мощ започна грандиозно.

Големият въпрос, разбира се, е какво следва оттук нататък.
Бареков със сигурност има още един-два медийни фокуса в ръката си и до последно ще се опитва да се прави на непукист. Но сближаването на ВМРО и НФСБ е интересен процес. Знаем, че партията на Валери Симеонов за малко щеше да попадне в парламента през 2013-а. Да не би пък нечии инженерни ръце (разбирай Б.Б) да се опитват да си подготвят националистическа патерица в следващия парламент, в случай, че интелектуалната немощ на Реформаторския блок ги остави зад борда? В България това е интересният момент - разпадането на стари структури често не дава отговори, а поставя нови въпроси.
Все едно химик се е надвесил над колбата и се чуди дали новото вещество няма да гръмне...

Автор: Александър Симов, alexsimov.blogspot.com