/КРОСС/Ще трябва да се мисли радикално. Радикалност означава еманципация, свобода от партиен предразсъдък и малоумието на плитките идеологически сблъсъци, заяви д-р Николай Михайлов.
Гражданското нетърпение има единствена спасителна възможност за себе си - да атакува от гледна точка на истина на партийна освободеност, на това, което то би могло да направи без предразсъдък. засега това не се вижда, допълни д-р Михайлов.
В сутрешния блок на Нова телевизия психиатърът постави диагноза на родната политика.
В това, което се случи преди около година, а именно отстраняването на ГЕРБ от власт от улицата и след това връщането й отново на власт, има нещо пародийно. Нещо в политическата ни система е много неадекватно, дълбоко порочно и радикално изтощено от смисъл", коментира д-р Михайлов.
"Българската политическа идея е свързана с верноподаничество навън и с една нищета на вътрешния политически дебат на партийните стълкновения, които са съвършено безсмислени и хората знаят това", каза още той.
Относно казуса с КТБ и последвалите протести, д-р Михайлов коментира, че главният прокурор трябва да има грижата кой е построил през годините тази карикатура на банка, кой е настанен в нея и кой реши да й види сметката накрая.
"Зад всичко това стои един много голям устрем към парите на банката. Следователно трябва да се знае кои са творците на това задкулисие. Само че този въпрос кой по някаква причина се изтощава за гражданското любопитство", на мнение е психиатърът.
"Тази банка е една голяма метафора, защото става дума за беззаконие и престъпления. Политическият елит е херметичен и непроницаем, той играе собствените си игри. Ние никога няма да разберем неговите тайни", коментира още д-р Николай Михайлов.
Аз не съм виновен, а ддругият - тази изключително пошла и безсмислена драматургия на партийно противоборство няма смисъл. Има смисъл да се знае това, което простосмъртните отдолу знаят - че тези отгоре не могат да бъдат разглеждани сериозно, защото не са законопослушни, а имат пари.