Лидия Иванова - шеста на Европейската купа по плувен маратон
14 Септември 2014 15:00

/КРОСС/ Лидия Иванова - Спортен талант на „Еврофутбол", се класира на шесто място в генералното подреждане на Европейската купа по плувен маратон. 24-годишната софиянка постигна две 8-ми места във финалния кръг в Кастелабате /Италия/, което й осигури влизането в ТОП 6 на Стария континент.

На връх Кръстовден, 14.09.2014 г., Лидия преодоля 5-километровото разстояние в Тиренско море за 1:16:22 часа, което й отреди 8-та позиция в дисциплината. Победителка стана представителката на домакините Ариана Бриди.

Вчера, при изключително тежки условия и бурно море, което затрудни всички участници, българката завърши отново на 8-мо място в олимпийската дисциплина на 10 километра. Първа финишира световната шампионка Кери-Ан Пейн от Великобритания.