Цвети Пиронкова с победа в Китай
26 Септември 2014 09:32

/КРОСС/Цветана Пиронкова постигна обрат и спечели първия си мач от Откритото първенство на Китай срещу американката Никол Гибс с резултат 4-6, 6-2, 7-5.

След като загуби първия сет с 4-6, Цвети спечели втория сет с 6-2 и изравни резултата в мача. В третия решителен сет нашата състезателка бе на две точки от спечелването на първия си мач при 5-4 и 30-0, при сервис на Гибс. Американката обаче успя да си вземе сервиса и изравни резултата за 5-5. В следващия гейм Цвети бе безапелационна и спечели подаването си на нула и поведе с 6-5.

Последваха два брейка за Цвети до 30-0 при сервис на американката, 30-15, отново брейк и първи мачбол за пловдивчанката, 40-30, втори мачбол за Цвети.

В следващия кръг българката, която беше четвърта поставена в квалификациите и шампионка от Сидни, ще се изправи срещу Айла Томлянович от Хърватия /68 в света/, която преодоля Сорана Кръстя от Румъния с 6-4,6-4. Това ще бъде първо балканско дерби за Цвети и деветнадесетгодишната Айла.