Григор Димитров запази позиции в световната ранглиста
06 Октомври 2014 11:05

/КРОСС/ Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази десетото си място в световната ранглиста малко преди старта на Мастърса с награден фонд $6,521,695 в Шанхай.

23-годишният Димитров, който миналата седмица достигна до четвъртфиналите на турнира в Пекин, остана с актив от 3710 точки.

Лидер в класацията на АТП продължава да бъде шампионът от "Уимбълдън" Новак Джокович (Сърбия) с 12150 точки. Втори победителят на "Ролан Гарос" Рафаел Надал (Испания) с 8455 точки. На трето място е Роджър Федерер (Швейцария) със 8170 точки.

Стан Вавринка е четвърти, а Давид Ферер - пети.

Челната десетка остава почти непроменена от миналата седмица. Единствено Кеи Нишикори и Томаш Бердих си размениха местата, като японецът е вече шести, а чехът заема №7.

Милош Раонич и Марин Чилич са останалите двама, които допълват Топ 10 съответно на осмо и девето място.

Кеи Нишикори е само на 60 точки зад Давид Ферер. Роджър Федерер пък се доближи на 285 зад Рафаел Надал. Кевин Андерсън се изкачи с три позиции и записа рекордното в кариерата си №16. Давид Гофен пък прави скок от четири места и от тази седмица е №27.