„Лудогорец” победи „Локо” София с 5:1
30 Ноември 2014 18:13

/КРОСС/ „Лудогорец" победи „Локомотив" София с 5:1 и намали разликата с лидера ЦСКА на три точки.

„Локомотив" стоя стабилно на „Лудогорец Арена" през първото полувреме. Футболистите на Васев не отстъпваха на шампионите и успяваха да създадат интересни положения пред вратата на Владислав Стоянов. Груба грешка на Козмин Моци в 34-та минута позволи на Владислав Романов да отбележи гол в полза на „Локомотив". Малко преди края на първата част обаче Вандерсон изравни с удар с глава.

Втората част „Лудогорец" показаха превъзходство и Марселиньо отбеляза още два гола в полза на домакините.
„Локомотив" останаха с 10 човека в 64-та минута, след като Румен Трифонов получи втори жълт картон за груб фаул срещу Дани Абало.

До крайното 5:1 се стигна след гол на Юнес Хамза в 81-та минута и на Дани Абало в самия край на мача.
Успехът намали си разликата меду „Лудогорец" и лидерите ЦСКА на три точки. Разградчани имат 35 точки, а армейците - 38, след равенството с „Марек" малко по-рано.