Лидия Иванова с три златни медала от студентското първенство
01 Декември 2014 10:45

/КРОСС/Три златни и един сребърен медал добави към богатата си колекция от отличия Спортният талант на „Еврофутбол" Лидия Иванова от завършилото в неделя Държавно студентско първенство по плуване на малък басейн. Първото злато на 50 метра бътерфлай бе гарнирано и с лично постижение от 29.63 сек. Съботният ден донесе и единственото второ място от всички стартове за 24-годишната софиянка, след като с отбора на Софийския университет „Свети Климент Охридски" в състав Христина Дамянова, Златина Димитрова и Мария Златкова остана на 3 стотни от първата позиця в щафетата 4х50 метра свободен стил. Първи финишира тимът на Националната спортна академия „Васил Левски".

Последният ден на ноември осигури и останалите два златни медала за Лидия. Първо място на 50 метра свободен стил, което тя постигна с време 27.62 сек. След нея се наредиха Симона Пантова - НСА и Аделина Ганчева - НБУ. Студентското първенство завърши със смесената женска щафета, където отборът на Софийския университет в състав Христина Дамянова, Лили Липчева, Лидия Иванова и Мария Златкова отвоюва златото от НСА. В генералното класиране тимът на СУ спечели три купи - за вторите си места при жените и в комплексното подреждане и за третата позиция при мъжете.