Реал уби мечтата на Лудогорец
10 Декември 2014 08:46

/КРОСС/Лудогорец загуби от Реал Мадрид с 0:4 в мач от последния шести кръг на група „В" на Шампионска лига и отпадна окончателно от евротурнирите.

Българският тим завършва в групата на последно място с актив от 4 точки, но въпреки това записа най-силното представяне на бъгларския тим в модерната история на надпреварата.

Кристиано Роналдо откри резултата в 19-ата минута, след като бе точен от дузпа. Нарушението бе отсъдено, когато Марселоиньо изби с ръка топката от голлинията и разградският тим остана с човек по-малко.

В 38-ата минута Гарет Бейл удвои преднината на домакините. В края на срещата Арбелоа в 80-ата и Медран седем минути по-късно направиха резултата 4:0.

Реал спечели групата си с пълен актив от 18 точки след шест изиграни мача. Така Белия балет надмина рекорда на Барселона от 18 поредни победи във всички турнири.

В другия мач от групата Ливърпул и Базел направиха равенство 1:1 на Анфийлд и мърсисайдци ще продължат участието си в Лига Европа от следващата година.