Потребителският съвет към ЧЕЗ предложи по-активна комуникация с местните власти при аварии
Секция: ИКОНОМИКА
14 Декември 2014 11:25
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Потребителският съвет към ЧЕЗ предложи по-активна комуникация с местните власти при аварии

/КРОСС/ Извършената от ЧЕЗ профилактика на мрежата и услугите, които компанията предлага на битовите клиенти, за да ги улесни през зимния сезон на 2014-2015 г., бяха темите, дискутирани по време на XII заседание на Потребителския съвет към ЧЕЗ България, което се проведе на 12 декември 2014 г. в София. Обсъдени бяха конкретни препоръки какво да правят клиентите в случай на авария.

„Съветваме клиентите при прекъсване на електрозахранването да не бързат да звънят на денонощната информационна линия на ЧЕЗ 0700 10 010, а първо да изчакат 15-тина минути. Когато се обадят, те могат да използват автоматичното меню, достъпно на бутон 3, за да разберат какви са прекъсванията на електрозахранването в момента. С цел да бъде от полза за клиентите си, от тази година ЧЕЗ разработи уникална система на сайта си www.cez.bg, която дава информация в реално време за аварийните и планираните прекъсвания и кога се очаква да бъде възстановено електрозахранването", каза Вежен Фотев, ръководител направление „Контактен център" в ЧЕЗ България.

Зорница Йорданова, директор „Маркетинг и подпомагане на продажбите" в „ЧЕЗ Електро България" АД разказа какви услуги предлага ЧЕЗ на клиентите си, за да ги улесни през зимния сезон - двойно по-дълъг срок за плащане на сметките, персонални съвети как е най-подходящо да бъдат разсрочат плащанията, конкретни съвети за енергийна ефективност и намаляване на месечните сметки.

Филип Йорданов, заместник-директор на дирекция „Експлоатация и поддържане" в „ЧЕЗ Разпределение България" АД обясни в какво се състои профилактиката на мрежата, която компанията осъществява всяка година преди настъпване на зимния сезон с цел да намали риска от аварии. „ЧЕЗ няма законово задължение да извършва профилактика, прави я на база на вътрешни правила, за да осигури нормална работа на съоръженията през зимата и да намали риска от прекъсвания. Профилактиката предвижда всеки трафопост в Западна България да бъде обслужен веднъж на три години. С ограничения инвестиционен ресурс ЧЕЗ извършва само най-важните и належащи дейности", каза Филип Йорданов.

Членовете на Потребителския съвет изразиха своите поздравление за създадената организация за посрещане на зимата и реакция при аварии. Те препоръчаха да се задълбочат отношенията и да се води по-активен диалог с местните власти и етажната собственост, за по-добра реакция в случай на аварии.