Р. Петков: Готови сме на интензивни разговори, които да позволят левицата да се представи убедително на предстоящите избори
Секция: ПОЛИТИКА
25 Април 2015 14:06
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Р. Петков: Готови сме на интензивни разговори, които да позволят левицата да се представи убедително на предстоящите избори

/КРОСС/ Позицията на Алтернатива за българско възраждане за възможностите за коалиране в лявото политическо пространство за предстоящия местен вот е заявена ясно още в началото на годината. Ние сме готови на интензивен разговор, готови сме на търсене на решения, които да позволят на левицата да се представи убедително на изборите, пред които сме изправени, заяви заместник-председателят на ПП АБВ Румен Петков в интервю за БНТ.
„Много важно е да сме наясно, че левицата не е една или две, или четири листи. Левицата е много широк периметър, който би трябвало да намери убедително представяне сега, защото една загуба от левицата на предстоящите местни избори ще има стратегически характер", подчерта той.
Встрани от темата заместник-председателят на АБВ коментира и задълбочаващия се проблем с бежанската вълна към България. По думите му тя трябва да бъде овладяна с координирани усилия от страна на целия Европейски съюз. „Понеже големите страни имат проблем и Европейската комисия върви по линията на най-малкото съпротивление, там се съсредоточава живата сила, там се съсредоточава техниката, там се съсредоточава финансовият ресурс. Международният институт за сигурност и сътрудничество преди две седмици, от анализа, който направихме като потърпевш като първи удар от бежанската вълна, са страни като България и Унгария. Огромен е ресурсът, който се хвърля от националните правителства по овладяване на нещата вътре. Европейската комисия е длъжна да направи някакъв общ анализ. Ще се види, че става дума за стотици милиони и тези милиони обикновено най-тежко се приемат от тези малки държави, в случая ние, като първа външна европейска граница", посочи Румен Петков.