Споразумения в авио и водния транспорт бяха подписани от Антон Гинев в Китай
Секция: ИКОНОМИКА
06 Март 2016 09:55
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Споразумения в авио и водния транспорт бяха подписани от Антон Гинев в Китай

/КРОСС/В присъствието на заместник-министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Антон Гинев бе подписан договор между летище София и китайска компания. Българското дружество ще получи софтуерен продукт - система за управление на човешките ресурси при обслужване на въздухоплавателни средства. Това се случи по време на посещението на заместник-министър Гинев в градовете Шанхай и Джънджоу в Китайската народна република в периода 2 - 6 март 2016 г.

Продуктът ще спести време при осъществяването на комуникация, като целта е да се подобри ефективността на работата и да се намалят разходите на аеропорта. Ще бъдат улеснени преноса на данни и информация в рамките на столичното летище. Внедряването и поддръжката на продукта на първото летище в страна от Европейския съюз, ще бъдат безплатни в рамките на 5 години. Софтуерният продукт функционира на третото по-големина летище в Шанхай, Китай.

В рамките на визитата, заместник-министър Гинев посети столицата на провинция Хенан - град Джънджоу, който се явява основният транспортен хъб в Централен Китай и проведе срещи с представители на Zhengzhou International Hub Development and Construction Co., Ltd. (ZIH), държавна китайска компания, оперираща в областта на транспорта и логистиката. Представители на компанията вече са посетили българските работещи пристанища, за да се запознаят с техническото им състояние.

В присъствието на Антон Гинев, между българска компания и китайската ZIH бе подписано споразумение за сътрудничество. Документът е с обхват - сътрудничество, коопериране и съвместно опериране на линията Джънджоу - Бургас, вкл. с български ферибот, като основна част от новия „Път на коприната", при който Бургас ще бъде входна врата за Европа и първа европейска дестинация. В морския град контейнерите ще бъдат натоварени на блок влак към Хамбург. Маршрутът на товарите, превозвани с ферибот е от китайската провинция Хенан-Казахстан-Каспийско море-Баку-Грузия-Черно море през Бургас и продължава с блок влак към Западна Европа.