Борисов свиква спешна среща на коалицията
Секция: ПОЛИТИКА
25 Април 2016 12:40
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Борисов свиква спешна среща на коалицията

/КРОСС/ Министър-председателят Бойко Борисов ще се срещне с ръководствата на парламентарните групи, които подкрепят коалиционното правителство. По време на срещата ще бъдат обсъдени промените в Изборния кодекс, съобщиха от Правителствена информационна служба.

За участие в срещата са поканени ръководствата на парламентарните групи на ГЕРБ, РБ, ПФ и АБВ. Срещата ще се проведе във вторник от 9 часа в Народното събрание.

В края на миналата седмица, отново след среща на Бойко Борисов, но само с Патриотичния фронт, народните представители приеха един от най-спорните текстове - изборни секции в чужбина да се разкриват само в дипломатически и консулски представителства, с което драстично се намалява броят на местата за гласуване. Това предизвика протестна реакция както на българи зад граница.

От парламентарната група на ДПС заявиха, че веднага след окончателното приемане на промените в Изборния кодекс ще сезират Конституционния съд. От все още неучредената партия ДОСТ също скочиха предвид факта, че лидерът й Лютви Местан няколко пъти се похвали, че за него ще гласуват 200 000 души - предимно български изселници в Турция.

В събота пък вицепремиерът и зам.-председател на АБВ Ивайло Калфин заплаши, че партията му може да напусне управлението заради промените в изборното законодателство.