130 експерти в дебат за образователната система на международен форум в Пловдив
Секция: БЪЛГАРИЯ
31 Май 2016 13:12
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
130 експерти в дебат за образователната система на международен форум в Пловдив

/КРОСС/ На 02.06.2016 г. и 03.06.2016 г. в Пловдив ще се проведе втора международна конференция, организирана от фондация „Световен образователен форум България” и Община Пловдив, съвместно с Министерството на образованието и науката. Темата - „Образователната система през 21 век – иновативни подходи за качествено образование” - е посветена на необходимостта от промени и иновации в областта на образованието, съобщи "marica.bg". 

Сред 130-те регистрирани участници са университетски преподаватели, експерти и представители на Регионални инспекторати и общини, директори на училища и детски градини от всички области на България, обединени от идеята да градят общността от лидери в образованието. Тук са представители на социалните партньори в образованието - СБУ, КТ Подкрепа, Съюза на работодателите в системата на средното образование.

Сред специалните ключови говорители са Диян Стаматов , зам.-министър на образованието и науката, Стефан Стоянов – зам.-кмет на Община Пловдив, която е основен партньор по проекта „Иновативни училища”. Представителите на Световен образователен форум са д-р Лидия ван Рийтшот, директор на Световен образователен форум, която е била „Директор на иновациите” в Холандското министерство на образованието и правителствен съветник на министъра на образованието. В момента тя е председател и на борда на гуверньорите на Международната Монтесори асоциация, д-р Кристофър Хауърд – Председател на „Световен образователен форум Великобритания”, Мария Гайдарова - Председател на Световен образователен форум България.

Представители на академична общност са проф. д-р Росица Пенкова, директор ДИУУ към СУ”Св. Климент Охридски“ и проф.д-р Галин Цоков,зам.-декан на педагогическия факултет на ПУ ”Паисий Хилендарски”, Брайън Кларк – представител на Университета Уорчестър – Великобритания, и Д-р Хауърд Смит от Колумбийския университет, Ню Йорк, САЩ, който ще се включи дистанционно.

Ще участват също и Евгения Пеева - изпълнителен директор на фондация „Заедно в час” ид-р Нели Колева- директор „Публични партньорства”към фондацията, Васка Атанасова - старши експерт начално образование в РИО Пловдив,изявени директори и учители, които ще споделят своите добри практики.

Динамична програма, интересните тематични панели и уъркшопи са подготвени от организаторите с една цел - всеки един участник да се почувства част от общността на лидерите в образованието, които професионално и отговорно да работят за качествено образование и за по-доброто бъдеще на нашите деца.