/КРОСС/ В 14 ч. в 224-та аудитория на Ректората на Софийския университет Йорданка Тодорова от Пловдив изтегли тема № 3 на изпита по италиански език. Кандидат-студентите, подали заявление за участие в изпита, са 27.
Заместник-ректорът на Софийския университет проф. д-р Ренета Божанкова приветства кандидатите в Софийския университет и отбеляза, че с радост вижда готовността им да представят всичко, което знаят и да бъдат високо оценени. Председател на изпитната комисия е доц. Ирена Кръстева от Факултета по класически и нови филологии на Софийския университет.
Специалностите, за които кандидат-студентите могат да кандидатстват след успешно положен изпит, са: Социология; Културология; Политология; Библиотечно-информационни науки; Педагогика; Социални дейности; Неформално образование; Славянска филология; Балканистика; Италианска филология; Португалска филология; Класическа филология; Унгарска филология; Новогръцка филология; Румънска филология; Тюркология; Арабистика; Иранистика; Китаистика; Японистика; Кореистика; Арменистика и кавказология; Предучилищна и начална училищна педагогика; Предучилищна педагогика и чужд език; Начална училищна педагогика и чужд език; Социална педагогика; Специална педагогика; Логопедия; Педагогика на масовата и художествената комуникация.
В 14 ч. в 255-ра аудитория на Ректората започна и изпитът по философия и социални науки. Кандидат-студентите, които са заявили участие за изпита, са 68.
Виктория Георгиева от София и Александър Николов от Пловдив изтеглиха вариант № 3 на теста. Кандидатите ще пишат и есе на тема: „Мнение, вяра, знание" и текст върху откъс от „Политика" на Аристотел.
Проф. д-р Ренета Божанкова пожела на кандидатите да покажат знания, мотивация и амбиция и да станат студенти в Алма матер. Успех на кандидатите пожела и председателят на изпитната комисия проф. Хари Паницидис от Философския факултет на Софийския университет.
С успешно издържан изпит по философия и социални науки кандидат-студентите могат да учат в следните специалности на СУ: Философия; Социология; Политология; Културология, Библиотечно-информационни науки; История и философия; Педагогика; Социални дейности; Неформално образование; Предучилищна и начална училищна педагогика; Социална педагогика; Специална педагогика; Логопедия.