Родители продават деца с аутизъм за органи
Секция: Здраве
09 Юли 2016 15:16
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Родители продават деца с аутизъм за органи

/КРОСС/Родители продават деца с аутизъм за органи срещу 10 000 долара.

Много хора по света, когато чуят диагнозата смятат, че това е смъртна присъда. Това заяви пред Дарик един от най-известите невролози в света д-р Хари Шнайдер, който е за първи път на посещение у нас.

"Защото в държавата, в която живеят, много често не знаят какво да направят и не знаят откъде могат да получат помощ. Има държави, в които родителите, когато чуят, че детето им има аутизъм го продават за органи за 10 000 долара. Когато в една държава има начини и методи, с които детенцето да започне да говори и да се развива, то тогава смъртната присъда много лесно може да изчезне", посочи той.

Американският специалист по езиково-говорни патологии е разработил специална терапия за възстановяване на речта при неговорещи или слабо говорещи хора с аутизъм. Повече от 85% е успеваемостта на лечението.

"Лечението, което предлагаме е разделено на две части. В първата използваме един апарат, който се слага на главата и понеже сме направили специални изображения на мозъка, можем да видим и да разберем кои части от него функционират и кои не. И този апарат използваме върху тези части, които не функционират, за да могат да започнат да работят добре. Успоредно с този апарат използваме методология, за да накараме децата да започнат да говорят", разясни методиката д-р Шнайдер.

По време на визитата си д-р Шнайдер ще обучи български лекари и терапевти, които да работят по неговия метод с деца аутисти и у нас.

"Мисля, че населението в България трябва да чуе нови терапии, които пристигат в страната. И едно от нещата, които аз ще направя е да споделя и да покажа нещата, които работят успешно. Защото хората се нуждаят от надежда, но в същото време тя трябва да бъде реалистична и вярна надежда", заяви още специалистът.