Reuters: България е сред основите цели в стремежа на Русия да отслаби санкциите
Секция: Русия
30 Юли 2016 09:58
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Reuters: България е сред основите цели в стремежа на Русия да отслаби санкциите

/КРОСС/ България наред с още шест южно- и източноевропейски страни от ЕС е сред основните цели в стремежа на Русия да отслаби икономическите санкции на Европейския съюз, твърдят анонимни европейски дипломати в Москва, цитирани от агенция Reuters. Агенцията разглежда днешното посещение на руския президент Владимир Путин в Словения като част от дипломатическата офанзива на Кремъл в тази насока.

Според Reuters Путин се стреми да привлече част от европейските държави с обещания за изгодни търговски споразумения, а европейското единство започва да се пропуква заради негативното отражение на руските контрасанкции върху земеделските производители. Възможно е част от санкциите да отпаднат, когато дойде време за подновяването им през януари догодина, твърдят цитираните дипломати.

По време на посещението си в Словения президентът на Русия Владимир Путин ще разгледа разширяването на газопроводите в Словения и включването на руските петролни и газови компании в страната като перспективни направления на сътрудничеството между двете страни, предаде РИА „Новости".

„Перспективни направления на сътрудничеството са разширяването на мрежата газопроводи на територията на Словения, включването на руските компании в петролния и газов отрасъл на страната, съдействието в развитието на словенските мощности по превоз на петрол и петролни продукти , създаването на транспортно-разпределителен център, сътрудничество в областта на информационните технологии", пише в комюнике на руската президентска администрация.
Работното посещение на Путин се състои по покана на словенския му колега Борут Пахор. Президентите ще обсъдят въпроси от търговско-икономическо, инвестиционно и културно-хуманитарно естество и ще обменят мнения по актуални международни и регионални проблеми.