Нараства страхът от мигрантите в Европа
Секция: СВЯТ
23 Август 2016 10:45
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Нараства страхът от мигрантите в Европа

/КРОСС/Хора по целия свят започват да се чувстват все по-некомфортно заради нивата на имиграцията, които са много по-високи от когато и да било след Втората Световна война. Това показват резултатите от ново проучване на социологическа агенция „Ипсос", цитирани от Агенция „Франс прес".

Най-малко 6 от 10 души във Франция и Белгия, които преживяха джихадистки атаки, вярват, че имиграцията има негативен ефект.

Подобни са данните и в Русия, Унгария, а също и Италия, която трябва да се справи с огромен брой мигранти, бягащи от Близкия изток и Африка и търсейки нов начин на живот в Европа.

Като цяло 49 % от анкетираните в 22 страни заявяват, че има твърде много имигранти. 46 % чувстват, че имиграцията променя държавите им по начин, който не им харесва, се казва в съобщение на „Ипсос".

Проучването показва увеличение на броя на британците, които мислят, че имиграцията е била добра за страната. Те съставляват 35 % от запитаните, като се регистрира рязък ръст от 19 %, които са регистрирани през 2011 г.

И докато почти половината от анкетираните британци смятат, че има твърде много мигранти в страната, нивото е намаляло от преди пет години, когато са били 71 %.

Директорът на социологическата агенция за Франция казва, че снимките в медиите на мигранти и бежанци, пристигащи на бреговете на Европа, са засилили страховете от неконтролирана миграция в по-голямата част от Европа с ключовия въпрос относно способността им да се интегрират.

6 от 10 анкетирани казват, че са притеснени от терористите, представяйки се за бежанци. 4 на всеки 10 искат държавата им да затвори границите си изцяло.

Проучването е извършено в Аржентина, Австралия, Белгия, Бразилия, Канада, Франция, Великобритания, Германия, Унгария, Индия, Италия, Япония, Мексико, Полша, Русия, Саудитска Арабия, Южна Африка, Южна Корея, Испания, Швеция, Турция и САЩ. Анкетирани са общо 16 040 души.