„Момчил Неков е един от най-активните евродепутати“ смятат в Гоце Делчев
Секция: ПОЛИТИКА
18 Октомври 2016 13:34
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
„Момчил Неков е един от най-активните евродепутати“ смятат в Гоце Делчев

/КРОСС/ Гоце Делчев стана поредната спирка от обиколката на евродепутата Момчил Неков, с която той цели да популяризира в цялата страна кампаниите „Приятели на българските съкровища" на ННЕК ЮНЕСКО, „Да защитим българския вкус" и инициативата за повишаване на дигиталните умения на гражданите.
На срещата с гоцеделчевци евродепутатът бе представен от председателя на младежкото обединение на БСП в региона Димитър Бояджиев като „един от най-активните евродепутати и приятел на града ни". Повод за това е фактът, че само за година Момчил Неков организира в Европейския парламент три много сериозни инициативи. Една от тях е възможността за европейско патентоване на уникални български продукти. „Тя ще насърчи българския бизнес, който ще може да се разрасне, да открие нови работни места и да носи приходи за икономиката ни и чрез така популярния в света „кулинарен туризъм", убеден е един от най-младите и активни евродепутати.


Друга мащабна инициатива на Неков е съвместният проект с ЮНЕСКО за дигитализация на българското културно и природно наследство. „Идеята е да се заснемат всички уникални места в България - паметници, исторически места, селища с техните обичаи, бит, облекла, храни. Всичко това да бъде качено в една интернет платформа, тя да се популяризира и така всеки турист да оставя парите си на хиляди места в България, защото страната ни не е само море и ски, а много повече. Затова съм амбициран да включа и всички местни забележителности и да направя много и за вашия край", обеща на гоцеделчевци евродепутатът.


Момчил Неков сподели и за още една своя кауза - борбата срещу дискриминацията на България във визово отношение от страна на САЩ и Канада, където той вече постигна пробив. От половин година насам в заседания на ЕП, с позиции до Европейската комисия и медийни изяви, той не спира да алармира за това и да апелира за спазване на договореностите. Благодарение и на работата на Неков, наскоро Канада обеща да смекчи визовия режим за българи, а той се зарече пред гражданите на Гоце Делчев да доведе борбата си до край.

Следващата спирка в обиколката на Момчил Неков из България беше село Средна, където той, заедно с председателя на БСП - Гоце Делчев - Валери Сарандев и общински съветници от групата на социалистите бяха поканени на ежегодния събор. По традиция той се случва в първата неделя след Петковден, когато се отбелязва храмовият празник на църквата Света Неделя.