Общо 1200 души присъстваха на тазгодишния 15-ти Национален конгрес по кардиология
Секция: Здраве
21 Октомври 2016 16:13
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Общо 1200 души присъстваха на  тазгодишния 15-ти Национален  конгрес по кардиология

/КРОСС/ Учени, лектори и инженери от цялата страна се събраха на тазгодишния 15-ти по рода си Национален конгрес по кардиология. На събитието бяха поканени, както различни специалисти, в областта на кардиологичните заболявания, така и фирми, които да демонстрират своите разработки и продукти, свързани със сърдечно-съдовите проблеми. Както бе обявено по-рано от организаторите, срещата се състоя в Националния дворец на културата в град София. По данни, участие в него взеха общо 1200 души.
В четири от залите бяха проведени различни пресконференции, по теми засягащи сърдечно- съдовите заболявания. Част от тях, посветени на най-честите причини за възникването на заболяванията, тяхната честота, различни синдроми и тяхното най-общо разпознаване.
Специални гости на събитието бяха двамата чуждестранни кардиолози- новият президент на Световната кардиологична асоциация- професор Дейвид Ууд и вицепрезидентът на Европейското дружество на кардиолозите- професор Бела Меркели.
Водещи компании, фокусирани върху проектирането и разработката на иновативно медицинско оборудване взеха активно участие в конгреса. Всяка фирма разполагаше със свой щанд, на който да промотира дейността си и своите хай-тек продукти, в областта на кардиологията. Сред иновациите, които бяха представени на конгреса, се отличи високотехнологичния софтуер, разработен и патентован от БТЛ Индъстрийз. Новият софтуер за ранно диагностициране на синдрома на внезапната смърт е истинско революционно откритие в света на медицината.

Синдромът на внезапната смърт годишно засяга 325 000 души в САЩ и е причина за половината от леталните изходи, свързани със сърдечни проблеми. Този синдром обикновено протича безсимптомно и рядко може да бъде уловен, без необходимия за целта скрийнинг. Според данните, синдромът на внезапната смърт, наричан още тихият убиец, поради липсата на предхождащи признаци, може да настъпи и при активни, млади хора, най-вече спортисти, в следствие на интензивни или силови упражнения, при вроден, или придобит дефект на сърцето.
Разработката на новия софтуер цели ранното установяване на заболяването и неговото навременно диагностициране.
Освен иновативният софтуер, много други високотехнологични решения бяха представени на тазгодишния конгрес, изнесоха се полезни лекции и се обсъдиха съвременни методи за превенция и лечение на сърдечно-съдови заболявания.
Под формата на дискусии по актуални теми и презентации на технологични разработки, 15-ят Национален конгрес по кардиология се превърна в едно значимо събитие, отразяващо технологичния напредък в медицината и най-новите и ефективни средства за борба с кардиологичните заболявания.