/КРОСС/ Сградата е част от четирите проекта, които получиха финансиране по програмата „ЕVN за България“ през 2016 г.
На 8 ноември 2016 г. в гр. Казанлък се състоя символичната церемония по представяне на обновената сграда на школата по изкуствата „Емануил Манолов“ към Народно читалище „Искра 1860“. Сградата беше обновена по програма „EVN за България 2016“.
Проектът е на стойност над 12 400 лв. като безвъзмездното финансиране, предоставено от ЕVN България е в размер на над 11 000 лв. В рамките на проекта беше монтирана нова външна дограма, изкърпена и боядисана западната фасада на сградата и др. Обновителните дейности бяха извършени през лятото на 2016 г.
На церемонията присъстваха г-н Робърт Дик, регионален мениджър на EVN, г-жа Жанет Стойчева, член на съвета на директорите на EVN Електроснабдяване, г-н Васил Самарски, председател на читалище „Искра 1860“, г-жа Гинка Щерева, обществен посредник на Казанлък, представители на община Казанлък и др. Ръководството на EVN България получи и поздравителен адрес от кмета на община Казанлък г-жа Галина Стоянова.
Дейностите за енергийна ефективност в сградата ще подобрят условията за обучение на над 200 деца. В рамките на програмата ученици от гр. Казанлък се обучават и в рационално използване на енергията.
Реализираният проект в гр. Казанлък е един от четирите, които бяха избрани от общо 77 кандидатствали по програма „EVN за България“. Другите осъществени проекти са:
· фотоволтаична система и пиезопътека в горско училище в гр. Смолян, изпълнител: местно сдружение „Fun in the Mountain“
· смяна на осветление в детско отделение на МБАЛ „Пловдив", изпълнител: неформална група от физически лица „Добротворци"
· смяна на дограма и нова електрическа инсталация в Център за социална рехабилитация и интеграция за деца и младежи с увреждания в гр. Пловдив, изпълнител: сдружение „Паралелен свят“
Общата стойност на всички четири проекта е над 41 500 лв. Програма „EVN за България“ е предоставила над 38 000 лв. от средствата.
EVN България стартира програмата в началото на 2016 г. като част от стратегията си за корпоративна и социална отговорност с акцент постигането на максимален обществен и екологичен ефект, устойчив във времето.Кандидати бяха юридически лица с нестопанска цел, граждани, читалища, училища и детски градини. Чрез програмата ЕVN България цели да насочи средствата, които може да отдели в рамките на своята корпоративна социална отговорност, към каузи с дълготраен положителен ефект за хората и природата.
Информация за програмата е налична на https://www.evn.bg/Otgovornost/EVN_za_BG/2016.aspx
„ЕVN за България“ за 2016 г. е второто издание на програмата. Първото издание през 2015 г. беше посветено на корпоративното доброволчество от страна на сътрудниците на компанията, които осъществиха 60 акции в 28 населени места в Югоизточна България. Над 420 сътрудници се включиха в доброволчески акции с подкрепата на компанията. Така бяха подпомогнати центрове за настаняване от семеен тип за деца, домове за възрастни хора, центрове за деца с увреждания, детски градини, училища, бежански център, читалища, театър, музеи и др. Техните постижения са публикувани на интернет страницата на компанията на следния линк:
https://www.evn.bg/Otgovornost/EVN_za_BG/2015/EVN_za-BG_Akcii.aspx.