Частните съдебни изпълнители с инициатива "Как да защитим правата си като длъжници и кредитори"
Секция: БЪЛГАРИЯ
21 Ноември 2016 16:40
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Частните съдебни изпълнители с инициатива "Как да защитим правата си като длъжници и кредитори"

/КРОСС/ Частни съдебни изпълнители ще приемат граждани, ще отговарят на въпроси и ще разясняват правата им като длъжници и кредитори, обяви председателят на камарата им Георги Дичев, цитиран от Правен свят.

Заедно с Националното сдружение на общините камарата организира дни на отворените врати. 

Инициативата под надслов "Как да защитим правата си като длъжници и кредитори" ще обхване над 30 общини.

Всички желаещи в София да се срещнат с ЧСИ и да потърсят съвет за разрешаване на проблемите си могат да го направят на 28 ноември от 10 до 14 ч. на ул. "11 август"№4, ет. 3. В Русе пък това ще може да се направи на 22 ноември от 9 до 17 ч. в зала "Култура" на бул. "Цариброд" №3.

"Много показателно е, че първите общини, които проявиха желание да се включат в инициативата са най-бедните, чието население най-често има проблеми с погасяване на задълженията си", посочи шефката на сдружението на общините Гинка Чавдарова.

Дни на отворените врати ще има в Своге, Две могили, Плевен, Червен бряг, Ветово, Нови Искър, Айтос, Балчик, Добрич, Генерал Тошево, Каварна, Несебър, Созопол, Козлодуй, Роман, Хайредин, Мизия, Мездра, Враца, Борован, Бяла Слатина, Криводол, Оряхово, Габрово и Шумен. На повечето места срещите с ЧСИ ще са в сградата на общината.

Кампанията ще продължи до края на декември, а при интерес ще бъде подновена през 2017 г.

"Идеята е ЧСИ и гражданите и представителите на малкия и средния бизнес да се срещнат очи в очи", каза Дичев. "Целта е всеки да получи безплатно обективна и полезна информация за правата си и да научи най-малкото как да минимизира вредите за себе си", обясни Гинка Чавдарова.

Тя изтъкна, че общините работят много добре с ЧСИ за събирането на вземанията си. Но понякога прибягват до нестандартни методи. "Много добре работии т. нар. стена на срама, само като се чуе за нея и задълженията към общината намаляват. Другаде пък се знае, че щом общинският оркестър свири пред някой ресторант или хотел, той не се е издължил на местната власт", разказа Чавдарова.