Станишев прави младежката гаранция червена линия на евроинституциите
Секция: ПОЛИТИКА
02 Декември 2016 21:41
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Станишев прави младежката гаранция червена линия на евроинституциите

/КРОСС/ Младежката гаранция да стане червена линия на Европарламента, Еврокомисията и институциите на ЕС. Това предложи президентът на ПЕС Сергей Станишев по време на Съвета на европейските социалисти в Прага. Само с представяне на реална алтернатива можем да се противопоставим на популистите и да покажем на хората, че можем да ги защитим, обясни Станишев.
Той обясни, че хората са гневни, защото Европа не предлага сигурност. Има сериозна нужда да защити Европа и ценностите й срещу екстремизма и радикализма, да гарантираме на хората достойни условия на труд и сигурност, допълни той. Не е важно да говорим само, но и да печелим избори, заяви премиерът на Словакия Роберт Фицо.
Според него това ще стане с по-добри доходи и условията на живот, защита на трудовите права. Ако не предложим модерни и атрактивни неща на хората, те ще бъдат привлечени от крайните екстремисти, които са атрактивни, заяви Фицо. Балансирането на стандарта между страните в Европа трябва да не е за сметка на развитите, а с вдигане стандарта на останалите, обясни той. Според премиера на Чехия Бохуслав Соботка, за да бъде подкрепен европейският проект, пенсиите и работните заплати трябва да отговарят на стандарта.
Той призова за повече действия в борбата с тероризма. Необходими са промени в Европа, за да се изправи срещу проблема с мигрантската криза, смята Соботка. Голямата разлика в заплатите между съседни страни като Чехия и Германия трябвало да бъде премахната, за да се чувстват сигурни хората.
Вицеканцлерът на Германия Зигмар Габриел поиска човекът, а не финансовият капитал да е в центъра. Да гарантираме, че Европа ще остане социална, призова Габриел. Икономика, която да дава повече шансове за работа на младите, поиска Джереми Корбин, лидер на лейбъристите във Великобритания. Те са без работа, вместо да се обучават за лекари и учител, каза той. Това че гласувахме брекзит не значи, че не искаме да живеем в Европа и да спазваме ценностите на социална Европа, търговските отношения, екологичните стандарти, допълни той.