Вижте кои са 4-те проблемни периода в живота на жената, когато качва най-много излишни килограми
Секция: ЛЮБОПИТНО
15 Януари 2017 12:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Вижте кои са 4-те проблемни периода в живота на жената, когато качва най-много излишни килограми

/КРОСС/ В живота на всяка жена има няколко периода, през които най-много рискува да натрупа излишни килограми. През това време тя трябва да проявява повишена бдителност, защото ако обемът на талията надвиши 88 см, вече става дума за затлъстяване.

Максималният обем на талията, който може да си позволи една жена, без да се опасява за здравето си, е 80 см. Четирите проблемни периода са:

1. Възрастта преди 20-те години. По време на половото съзряване под влиянието на хормоните тялото се закръгля. Естрогените се отделят от мастната тъкан и са необходими за редовното протичане на месечния цикъл и овулацията. Подрастващите консумират храни като чипсове, сладки неща и сандвичи, за да повишат по някакъв начин настроението си. В резултат понякога се стига до затлъстяване и нарушаване в обмяната на веществата.

2. Бременност. През този период жената е способна напълно да загуби контрол над своето хранене. Схващането, че трябва да се приема храна за двама, само способства за натрупването на ненужни и за майката, и за детето килограми.

3. "Неудобствата " на любовта. Друга заплаха за затлъстяването са периодите на приемане на хормонални контрацептиви. Голямото количество хормони е способно да промени метаболизма на мастните тъкани и да облекчи натрупването на запаси от мазнини. Жените, склонни към напълняване, трябва да се консултират с лекар, преди да изберат противозачатъчно средство.

4. След 50-годишна възраст. Настъпването на менопаузата също благоприятства за натрупването на излишни килограми. 60% от жените през този период напълняват. Женските полови хормони (естрогени) намаляват своята активност и все по-голяма роля започват да играят мъжките хормони (тестостерони), чиято концентрация остава в организма на жената практически без промяна в продължение на целия й живот.