Българските фирми са готови да внедряват ERP
Секция: Технологии
01 Февруари 2017 08:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Българските фирми са готови да внедряват ERP

/КРОСС/Системите за управление на бизнеса са сред най-горещите тенденции в софтуерния бранш. Днес бизнесът търси хора, които разбират и използват иновативни технологии за повишаване на ефективността и конкурентоспособността на тяхната компания. Постигането на поставените стратегически бизнес цели е почти невъзможно без широко използване на информационните технологии, тъй като те осигуряват средата за провеждане на съвременния бизнес.

„Компаниите са готови да внедряват ERP, мисленето в българския мениджмънт се промени значително. Тези системи малко или много се изучават в самите университети и са създадени, за да помагат на бизнеса и да носят ефективност. Системите вече са достъпни за малките и средни предприятия, дори и за микропредприятия, просто защото много помагат на бизнеса. В последните години всичко е уеб базирано, фирмите искат да сложат своя бизнес някъде в облака и да им е лесно да го управляват.", казва доц. д-р Наталия Футекова - управляващ съдружник на ERP.BG.

Според нея има качествени ERP системи, създадени за нашия пазар. Западните софтуери не са локализирани достатъчно добре за България и за нашето законодателство, така че големи компании, които ги използват, се налага да използват и други български софтуери, с които да управляват своето счетоводство и отчетност.

Едно от най-иновативните решения на българския пазар е EnterpriseOne® на ERP.BG. Платформата представлява едно цялостно бизнес решение, което не се нуждае от скъпи и сложни интеграции с други платформи. EnterpriseOne е решение от типа „всичко в едно", което включва цялата необходима функционалност в единен интерфейс. EnterpriseOne® е една от първите ERP платформи със собствен интерфейс за разработка на приложения от външни разработчици (API - Application Programming Interface). Това дава възможност за лесно свързване с различни приложения, които да допълват основното решение.