Ледени висулки дебнат под моста на Подуяне
Секция: БЪЛГАРИЯ
11 Февруари 2017 11:34
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Ледени висулки дебнат под моста на Подуяне

/КРОСС/ Тръпката да видиш как 50-сантиметрива висулка се стоварва от мост върху пътното платно секунди преди да минеш оттам с колата си е неописуемо. Всеки екстремист, който не жали колата си, може да вдигне адреналина с преминаване под моста на Подуяне, от центъра към бул. "Ботевградско шосе", където подобни "ледени изненади" са се наредили стройно в три редици.

Причината за образуването на висулките е стичането на вода от моста през фугите и ниските температури навън. Изглежда обаче, че институциите не са впечатлени от внушителнте им размери и не правят нищо за премахването им към този час. Трябва да отбележа, че тази гледка може да се наблюдава редовно - при всяко снеготопене или дъжд, последвани от студ.

Когато се върнах пеша, за да направя снимковия материал си признавам, че осъзнах какъв късмет съм извадила. Ако не шофирах с 30-40 км/ч заради острия завой вероятно сега щях най-малкото да задавам въпроса кой ще ми плати щетите по колата. А ако съвсем бях карък вероятно щях пиша обяснения пред КАТ защо съм причинила катастрофа, насред неспирния трафик под моста.

За състоянието последния може да се пише много, автомобилистите се раздват, че поне вече има осветление. На такова обаче изглежда нямат право пешеходците, които използват подлеза, за да стигнат до автобусните спирки на ул. "Боян Магесник". Дори пешеходната пътека от тротоара под моста до стълбите към подлеза е само мираж, който местните помнят от пролетта на 2015, когато я видяха запоследно.

Накратко казано, живеещите в "Сухата река" в София са нещо средно между любители на адреналина и истински вярващи, защото им се налага ежедневно да се молят да преминат през моста живи и здрави. Дано поне един служител в отговорната за състоянието на съоръжението институция да живее в района и да забележи проблемите, за да може да даде начален тласък на колегите си да ги разрешат. Иначе ще трябва да чакаме да стане инцидент, за да им обърнат внимание.

Радина Христова, КРОСС