Три години по-късно още няма адекватно разследване на операцията в Лясковец
Секция: БЪЛГАРИЯ
12 Март 2017 11:03
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Три години по-късно още няма адекватно разследване на операцията в Лясковец

/КРОСС/Не ми дава мира това, че българската държава - в лицето на МВР, не проведе адекватно разследване на тази операция в Лясковец и не се изведоха адекватни изводи.

Това обяви в ефира на Нова телевизия вдовицата на командоса Емил Шарков - Милена Шаркова. Три години след смъртта му, тя констатира, че е било цяло чудо, че в тази операция не са били ранени или загинали повече хора.

Почернената съпруга е получила тефтера, в който Шарков си е водил записки преди операцията в Лясковец. "Те са отишли да приберат един абсолютно безопасен психично болен човек, а не барикадирал се социопат", коментира жената. Тя заяви, че този тефтер не е стигнал до разследващите органи.

"Момчетата са били пратени като пушечно месо, с най-лекото оборудване", коментира Милена Шаркова. Не и дава мира и това, че няма промени в управлението и практика нито на СОБТ, нито на други нива в МВР.

Шаркова сподели, че е в непрекъсната връзка с момчетата от отряда. По думите й след Лясковец е имало две подобни операции, в които е имало реална опасност да загинат хора. Едната е била в кв. "Стрелбище", където се е барикадирал бивш полицай.

"За да се потуши едно напрежение, каквото беше с Лясковец, се уволниха няколко човека, други бяха наказани и след известно време се върнаха на подобни или същите длъжности", коментира Милена Шаркова.

Тя поясни, че началникът на отряда Георги Гайков от миналата година е в СОБТ, като заема отново ръководна длъжност -зам.-началник на поделението. Той отново може да участва в организиране и провеждане на акции, възмути се Милена Шаркова.

"Няма как потърпевшите да останем безучастни от целия този процес, който продължава. Това насажда усещане за безнаказаност по всички нива", коментира тя и допълни, че има усещане за несправедливост.

"Не съм сигурна, че искам детето ми да продължи да живее в тази държава", изтъкна Милена. След смъртта на съпруга си тя се занимава с благотворителност.