Симеонов: С ГЕРБ имаме разминавания, с БСП единомислието е по всички основни пунктове
Секция: ПОЛИТИКА
27 Март 2017 18:49
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Симеонов: С ГЕРБ имаме разминавания, с БСП единомислието е по всички основни пунктове

/КРОСС/ Коалицията „Обединени патриоти" ще преговаря с всички български партии, но има теми, по които националистите няма да допуснат никакви компромиси и една от тях е ограничаването на вота от Турция. Това стана ясно от думите на председателя на НФСБ Валери Симеонов по БТВ.

В изборната нощ той се е чул с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, а със заместника му Цветан Цветанов имат уговорка за среща. Програмите на двете формации имали общи черти, но и разминавания, които могат да се превърнат в „непреодолимо препятствие".

Симеонов обясни, че ОП са „за" преработка на Изборния кодекс, която да не допуска отварянето на повече от 6 секции в Турция - само в дипломатическите мисии. „Виждали ли сте как ентусиазирано гласуват в Турция, как без да разбират какво правят, променят мандатите в Народното събрание?", запита председателят на НФСБ.

Той посочи и че ГЕРБ, за разлика от националистическото обединение, подкрепя въвеждането на мажоритарен вот във вида, в който за него бяха питани българите на референдум. „Това гласуване беше по инерция, когато на хората им бутат още една бюлетина в ръцете", заяви Симеонов.

Във връзка с отвореното писмо на Слави Трифонов, който заплашва с протести, ако парламентът не превърне резултатите от допитването в закон, националистът отговори: „Той, ако имаше кураж да измери и да провери своето влияние над електората, можеше да се яви като самостоятелна политическа партия или кандидат за президент".

Валери Симеонов призна, че съвпадения във вижданията има и с БСП, като там единомислието е по всички основни пунктове, включително и за ограничаването на социалните помощи за „паразитните етноси". Това си проличало още в края на миналия парламент, когато левицата провеждаше консултации преди да върне мандата.