/КРОСС/ Тройно увеличение на болните от варицела е регистрирано в Пловдивска област през последната седмица. Това каза за Радио „Фокус" - Пловдив дежурен епидемиолог от Регионалната здравна инспекция.
През последната седмица са отчетени общо 87 случая на варицела срещу 28 през предходния отчетен период. 47 от болните са на територията на град Пловдив.
През последната седмица са регистрирани и 35 случая на чревни инфекции. Най-много са заболелите в градовете Пловдив и Асеновград.
Отчетени са също по един случай на менингит и салмонелоза. Броят на болните от скарлатина в областта остава непроменен - 8 през последният и предходният отчетен период.
През Кабинета за безплатно и анонимно изследване за ХИВ/СПИН са преминали 34 клиенти, които са получили пред и след тестово консултиране и са узнали своя ХИВ статус.