“Пътят на воина” - филм, създаден от бургаски авторски екип
Секция: ЛЮБОПИТНО
15 Юни 2017 10:34
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
“Пътят на воина” - филм, създаден от бургаски авторски екип

/КРОСС/ На 20 юни ще бъде прожектиран новият български филм "Пътят на воина". Негови автори са бургазлиите Георги Тодоров /сценарист/ и Христо Димитров - Хиндо /режисьор-оператор/. Продуценти са Галя и Георги Тодорови, а това е първият филм на продуцентска къща "Искони".

Можете да гледате "Пътят на воина" на споменатата дата, от 18.30 ч. в залата на Драматичен театър "Адриана Будевска". Входът е свободен.

"Пътят на воина" е документален филм за отец Георги от Жегларци (1923 - 2015 г.) с продължителност 75 мин. Той проследява вълнуващия жизнен път на свещеника, съдържа силни кадри от последната година на живота му и предсмъртните му проповеди.

В най-трудните години на атеистичния период, когато мнозина свещеници се отказват от вярата и хвърлят расата, селският пролетарий Георги Пейчев, който прехранва многодетното си семейства с чукане на камъни и вадене на пясък, решава да стане свещеник. Приет по чудо (без нужното образование) в Семинарията, той намира там истинското си призвание на духовник и до края на живота си безспирно и неустрашимо проповядва своята вяра. С великодушие, любов към ближните и всеопрощение той доживява до последните си земни дни с радост и упование в Бога. Филмът изявява решаващото значение на личността, която не се огъва от обстоятелствата, а ги променя по свой образ и подобие.

Сценаристът Георги Тодоров е богослов и православен публицист, автор на многобройни статии и книги - главно в областта на църковната история.

Режисьорът Христо Димитров е известен като сценарист и оператор на игрални и документални филми, сред които "Знаеш ли, бедни ми рибарю" (2014), "Преводачката на черно-бели филми" (2007), Реката (1995), Тишина в Камбоджа (1993)., Баща (1989) и др.