Огромен успех за Антъни Иванов, спечели медал на Световното за юноши
29 Август 2017 09:27

/КРОСС/ Антъни Иванов спечели исторически бронзов медал в дисциплината 200 метра бътерфлай на световното първенство по плуване за юноши и девойки в Индианаполис, САЩ.

Класиралият се на осмо място при мъжете в същата дисциплина преди месец стъпи на почетната стълбичка с време 1:57,54 минути, изоставайки с 0,49 секунди от втория Юя Сакамото от Япония и с 0,67 от златния медалист Кристоф Милак от Унгария.

Преди това той спечели серията си и влезе в битката за разпределение на медалите с четвърто време - 1:58,74 мин.

С третото си място в Индианаполис той подобри и своето най-добро постижение на световни първенства за юноши и девойки. През 2015 г. в Сингапур завърши шести.

Това е първи медал за България от световни първенства за юноши.