Републиканците прокараха данъчна реформа в САЩ
Секция: СВЯТ
20 Декември 2017 08:37
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Републиканците прокараха данъчна реформа в САЩ

/КРОСС/ Американският Сенат одобри реформата в данъчното законодателство рано тази сутрин и изпраща пакета за намаляване на данъците обратно в Камарата на представителите за окончателен вот по-късно през деня.

Първоначално законодателите се надяваха да приемат законопроекта вчера, но процедурна спънка отложи финалното гласуване за днес.

Нагласите бяха тази сутрин американците да се събудят с първите промени в данъчния кодекс от повече от три десетилетия насам. Републиканците имаха нужните гласове да приемат промените и да ги изпратят за обнародване на бюрото на президента Доналд Тръмп. Планът за данъчна реформа бе гласуван в Камарата на представителите, но парламентьор от Сената откри постановки, които нарушават правилата.

За приемане на закона е необходимо Сенатът и Камарата на представителите да гласуват една и съща версия.
Откритите три постановки са незначителни. Една от тях е свързана с облекчения за родители на деца, които се обучават у дома.
Данъчната реформа, която президентът Доналд Тръмп описва като „коледен подарък" за страната, предвижда големи намаления в данъците за бизнеса и по-богатите и не толкова сериозни облекчения за средната класа и тези с по-ниски доходи.

По изчисления на безпартийна комисия реформата ще добави около 1.5 трилиона долара към националния дълг в следващите десет години.

Прокарването на промените би било първата законодателна победа за президента Тръмп. При приемането му американците се очаква да видят по-малко удръжки от заплатите си още през февруари.

Демократите са против. Те отбелязват, че реформата ще ощети средната класа, ще е в полза на по-богатите и ще покачи дълга на страна. Опасенията си изразиха и някои републиканци, но мнозинството от тях застават зад предложението с мотива, че помагането на корпорациите ще допринесе за икономическия растеж.