Краси Анев грабна среброто на 12.5 км на Европейското по биатлон
27 Януари 2018 16:51

/КРОСС/ Поредна страхотна новина за българския биатлон. След бронза от вчера на Красимир Анев в спринта, сега той се поздрави и със среброто в преследването на 12.5 км по време на Европейското първенство в италианския курорт Риднаун Вал-Ридана. Той остана на 27.6 секунди от победителя Александър Логинов, но направи като цяло страхотно състезание и се окичи с отличието.

Това е осми медал за него на шампионати на Стария континент. Българският представител свали всичките 20 мишени и съвсем заслужено завърши на втората позиция.

Другият български участник в преследването Владимир Илиев се отказа в средата на надпреварата. Трети завърши друг руснак - Евгений Гараничев. Назад остана един от фаворитите в лицето на Симон Фуркад.