Преглед на печата
Секция: Преглед на печата
04 Юни 2018 08:40
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Преглед на печата

/КРОСС/На прага на бунт, подобно на розопроизводителите са собственици на черешови градини в пловдивското село Брестник, съобщава вестник "24 часа".

Гняв и недоволство е обхванало градините, отрупани с плод. Причината - изкупната цена там е 80 ст. за килограм, а толкова дават и фирмите за преработка. На пазара продукцията върви от 2,50 до 6 лева, пояснява "24 часа".

"Таван за евросубсидиите. ЕК предлага 100 000 евро максимален размер на плащанията", съобщава вестник "Земя".

"Бизнес кръгът "Приморец" управлява Бургас", пише вестник "Дума". Изданието обяснява, че той е сформиран около собственика на 5-звезден хотел в курорта, в който имало специален апартамент за кмета на Бургас Димитър Николов. Разследване на изданието е установило, че фирми на бизнесмена имали пръст във всички инфраструктурни проекти, изпълнявани от общината с пари от ЕС.

"3 милиона годишно ще губи държавното тото у нас, ако се приемат поправките в Закона за хазарта", пише вестник "Стандарт". Това сочат изчисленията на финансови експерти. Според тях забраната за рекламиране на тотото и щастливците, които са спечелили от него, ще доведе до най-малко 10% спад в приходите. А това буквално може да "счупи" бюджета за българския спорт тази година, допълва "Стандарт".

"Службите са свалили от интернет 19 хил. екстремистки съобщения", съобщава вестник "Сега". "Ислямска държава" и "Ал Кайда" агитират младежите на 10 езика в 53 отворени платформи. Публикациите са били достъпни за всички потребители. Сред изтритите няма на български език, а ГДБОП не разполага с информация за съпричастност на български граждани към публикациите, пропагандиращи насилие, допълва "Сега".

"Втори Босфор застрашава Черно море", пише в заглавие на първата си страница вестник "Труд". Изданието обяснява, че изкуственият морски път "Канал-Истанбул", свързващ Черно с Мраморно море, трябва да е готов до 2023 година. Целта му е да облекчи трафика и да намали риска от инциденти с кораби, транспортиращи опасни материали през натоварения Босфор. Проектът обаче предизвиква гнева на еколози. Според тях каналът нарушава биоравновесието, а това може да доведе до екокатастрофа, допълва "Труд".