17-годишната Анисимова хвърли бомбата на "Ролан Гарос"
06 Юни 2019 18:32

/КРОСС/ 17-годишната американка Аманда Анисимова, която е от руски произход, сензационно победи Симона Халеп на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" - 6:2, 6:4 за час и 10 минути.

Тийнейджърката шокира шампионката от миналата година с много убедителна игра и проява на психическа устойчивост, каквато трудно се вижда и при утвърдените тенисистки.

Тя удържа победата, въпреки че изпусна аванс от 4:1 гейма във втория сет. Първият бе взет след два късни пробива.

Световната №51 бе абсолютен аутсайдер преди мача, но доказа, че може да е считана за една от следващите шампионки. Победата ще я изкачи до поне 26-о място в ранглистата. Тя стана най-младата полуфиналистка в Шлема от 2007-а насам.