Изабел Овчарова е най-обичаният български инфлуенсър според зрителите на БНТ
Секция: БЪЛГАРИЯ
19 Ноември 2021 15:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Изабел Овчарова е най-обичаният български инфлуенсър според зрителите на БНТ

/КРОСС/ Изабел Овчарова е най-обичаният български инфлуенсър, според зрителския вот на БНТ и „Любимците на България". Тя е автор, влогър и откривател. Едва на 18 години, написва дебютната си книга „Щастливей", която печели „Детска Вазова награда за литература" за 2019 г., няколко месеца след издаването ѝ. Снима видеа откакто има телефон с камера, а от две години ги качва в YouTube и каналът ѝ бързо се превръща в един от най-следваните в България. Изи има над 278 000 последователи в социалните си мрежи, които ежедневно се забавляват, учат и променят заедно с нея.

В класацията бяха номинирани още Лазар Ангелов, Николета Лозанова, TheClashers, Антоанет Пепе, Тита и Айде БГ.

„Любимците на България" продължава с гласуването в категория Образование, в която водещият Миро представи личностите, събрали най-много зрителски предложения. Гости и коментатори в студиото бяха Евгения Пеева (основател на „Заедно в час"), Росен Стоянов (професор по медии и комуникация в НБУ), проф. Николай Овчаров и журналистът Георги Милков.

Номинирани в категория Образование:

Теодосий Теодосиев

Теодосий Теодосиев е дългогодишен преподавател по физика в ПМГ „Никола Обрешков", Казанлък. Ръководи и специализирана школа по приложна математика и физика и е създал база за експериментални задачи по физика. От общо 11 златни медала, печелени от български участници на Международни олимпиади по физика, 7 са на възпитаници от неговата школа, включително най-високите индивидуални резултати и отборни постижения.

Христо Господинов

Христо Господинов е учител, който е известен с успехите на неговите ученици. Негови възпитаници са печелили стипендии и конкурси в световноизвестни и елитни университети като Кеймбридж. От 2015 до момента е преподавател в Американо-Английска Академия в София. Преподавател е и към College Board - AP класове, които са световно признати от всички най-престижни университети в света. За качеството на работата му говори фактът, че негов ученик е приет в Кеймбридж и е един от деветимата с най-висок резултат миналата година в света по Модерна история.

Димитър Гилев

Димитър Гилев е на 28 години, от четири години е учител по история в СУ „Д-р Петър Берон" в Свиленград. Силно вярва, че историята ни обединява - така е било през Средновековието, през Възраждането, така е и сега. За да провокира интереса и вниманието на учениците си, често влиза в класната стая, преоблечен в дрехи от различни епохи и пресъздава сцени от живота на героите ни.
Освен, че излиза от рамките на учебната програма, Димитър Гилев е известен блогър, чиито часове по родолюбие са част от програмата на почти всяко неделно училище на българите в чужбина.

д-р Владимир Божилов

Д-р Владимир Божилов е астрофизик, учител в катедра „Астрономия" на Физическия факултет към Софийския университет „Св. Климент Охридски ". Той е активен популяризатор на науката - носител е на второ място в конкурса за комуникация на наука „Лаборатория за слава FameLab" 2010 и първа награда в международното му издание „Hall of FameLab" 2014 в Лондон, Великобритания. Съавтор е на две книги, повече от 30 научни и над 70 научнопопулярни публикации. Лектор и научен експерт в Детски научен център „Музейко" от основаването му през 2015 г. В периода 2012-2018 г. е бил научен редактор, а след това и главен редактор на сп. ВВС ЗНАНИЕ.

Росен Богомилов

Росен Богомилов работи като заместник-директор на 106-то ОУ „Григорий Цамблак" в София. Той е възпитаник на програма „Заедно в час" и настоящ член на управителния съвет на Фондацията. Работи за приобщаването и реалната интеграция на ученици от ромски произход, като самият той е от ромски произход, а каузата му е достъп до възможности за по-добро образование на деца и ученици от уязвими групи и тяхната бъдеща професионална реализация.

Радина Маринчева

Радина Маринчева преподава икономика, предприемачество и счетоводство. Тя е в Самоков като част от първия випуск на програма за привличане на професионалисти от различни сфери към учителската професия с цел осигуряване на равен достъп до образование за всички деца в България. Радина Маринчева работи и към Общинския детски комплекс в Средец, възпитаничка на програмите на „Джуниър Ачийвмънт България" печели плакет „Учител на годината".

Минко Балкански

Минко Балкански е френски физик (професор в университета „Мария и Пиер Кюри" в Париж) от български произход, роден в село Оряховица, Старозагорско. Смятан е за един от най-известните учени в областта на физиката в световен мащаб. Понастоящем е сред най-богатите българи в чужбина, френски гражданин, живее в Париж. Представял е свои изследвания в 34 университета в Европа и Америка. Резултат от дългогодишната научна дейност на проф. Балкански са публикуваните 30 книги и над 2000 страници други научни публикации. Проф. Балкански създава Национален институт за образование в с. Оряховица и развива широка благотворителна дейност.

Златният медал в категория Спорт, зрителите връчиха на Ансамбъла по художествена гимнастика. Най-много гласове в категория Кино и театър получи Мариус Куркински; в категория Популярни двойки - Дует Ритон; в категория Литература - Здравка Евтимова; в категория Медицина - д-р Георги Стаменов; в категория Мода - София Борисова, а в категория Инфлуенсъри - Изабел Овчарова.

Видеата на номинираните в категория Образование на „Любимците на България" може да гледате на bnt.bg/lubimcite. Гласуването за тях продължава до неделя, 21ноември.