Кадиров показа кадри на украински войници, пленени край Белогоровка
Секция: Русия
19 Януари 2023 10:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Кадиров показа кадри на украински войници, пленени край Белогоровка

/КРОСС/ Ръководителят на Чечения Рамзан Кадиров публикува в канала си в Telegram видео с участието на бойци от Въоръжените сили на Украйна (ВСУ), които бяха заловени близо до Белогоровка в Луганската народна република.

"Само когато са заловени, украинските военнослужещи имат възможност да изкажат истината. Истината за това каква е действителната ситуация в редиците на въоръжените сили на Украйна. Сергей Лимаренко, Василий Мулик и Иля Иванчук споделят своите истории за това как са приключили горе на фронтовата линия", написа Кадиров под видеото.

Военнослужещите разказаха, че са попаднали в плен два дни след като са отишли в зоната на бойните действия. Преди това един месец те се занимаваха с домакинска работа вместо с военно обучение.

"Не е изненадващо, че мнозина просто напускат огневите си позиции. Нямат нито оръжия, нито провизии, нито разумно командване. Тези момчета стояха на фронта най-много два дни, след което нашите войници любезно ги приютиха. поради проблеми с техните крака, а оцелелите избягаха, за да спасят кожите си. И това е положението почти навсякъде", каза още Кадиров.