Лудогорец спечели Суперкупата на България
10 Февруари 2024 17:18

/КРОСС/ Лудогорец спечели Суперкупата на България, след като на финала за трофея победи ЦСКА 1948 след дузпи. Мачът на стадион „Ивайло" във „Велико Търново" завърши 1:1 в редовното време. „Орлите" триумфират с трофея за седми път в историята си.

Лудогорец поведе в 10-ата минута, когато Оливие Вердон реализира от дузпа, дадена за нарушение на Джонатан Перейра срещу Кайо Видал. Ивайло Чочев можеше да изравни в опита си да прехвърли вратаря на шампионите Серджио Падт, но нацели напречната греда в 24-ата минута, само 60 секунди след първата си опасна атака.

В началото на второто полувреме ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Джонатан Перейра удари с лакът Кайо Видал и получи втори жълт картон. В 62-ата минута "червените" изравниха след ювелирна асистенция на Ивайло Чочев, който подаде на Неделко Пишчевич и той вкара за 1:1.

За ЦСКА 1948 като резерва влезе 15-годишният дебютант Марто Бойчев, към когото дори гръцкият ПАОК имаше интерес. В 86-ата минута Якуб Пьотровски стреля опасно, но нацели напречната греда на вратата на Даниел Наумов. Така редовното време завърши 1:1 и последваха директно дузпи, както бе по регламент.

ЗА Лудогорец бяха точни Дуа, Тодор Неделев, Фон Витри и Олиеив Вердон, но Пьотровски изпусна след намеса на стража Наумов, а за ЦСКА 1948 вкараха Педриньо и Емил Ценов, но Карагарен изпусна, след като стражът Падт спаси удара му, а Реан Даскалов би в гредата.

Така "зелените" спечелиха Суперкупата на България.