Григор Димитров победи Александър Ковачевич на Ролан Гарос
26 Май 2024 17:34

/КРОСС/ Първата ни ракета Григор Димитров победи с категоричното 3:0 (6:4, 6:3, 6:4) гейма американеца Александър Ковачевич в първия си мач от втория за годината турнир от Големия шлем - Ролан Гарос, пише gong.bg.

Българският представител показа, че класата му е в пъти над съперника, за да спечели срещата за почти 2 часа игра.

10-ят поставен в схемата ще играе в следващия кръг срещу победителя от двойката между Фабиан Моражан (Унгария) и Михаил Кукушкин (Казахстан).

Димитров не срещна проблеми в нито един момент от мача срещу Ковачевич, който заема 88-о място в световната ранглиста, а това беше третото му участие в основната схема на турнири от Големия шлем.

Димитров и Ковачевич пласираха по осем аса в мача, а българинът направи 35 печеливши удара и само две двойни грешки. Най-доброто класиране на българина на „Ролан Гарос" е четвърти кръг през 2020-а и 2023 година.

Източник:gong.bg