Дания победи Швеция с 2:1 в приятелска среща
06 Юни 2024 07:36

/КРОСС/ Участникът на предстоящото Евро 2024 по футбол в Германия - Дания надделя над Швеция с 2:1 в приятелска среща в Копенхаген.

Пиер-Емил Хьойберг даде преднина на домакините още във втората минута на двубоя след центриране на Кристиан Ериксен. Шведите изравниха седем минути по-късно след попадение на Александър Исак. В 82-ата минута датските футболисти имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Йоаким Миеле в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Победното попадение бе дело на Кристиан Ериксен в 86-ата минута след силен удар от дистанция. Датчаните ще играят в група "С" с отборите на Англия, Сърбия и Словения.

Тимът на Дания ще завърши подготовката си за Европейското първенство с последна проверка срещу Норвегия на 8 юни в Брьондби.