Франция изхвърли Белгия от UEFA EURO 2024 с автогол, а Португалия отстрани Словения след дузпи
02 Юли 2024 07:29

/КРОСС/ Отборът на Франция се класира снощи за четвъртфиналите на UEFA EURO 2024, след като успя да отстрани тима на Белгия. „Петлите" се наложиха с минималното 1:0, а попадението, което реши мача дойде пет минути преди края.

Ян Вертонген имаше малшанса да си отбележи автогол в заключителните минути на срещата след удар на резервата Рандал Коло Муани.

На четвъртфиналите тимът на Дидие Дешан ще срещне победителя от осминафинала между Португалия и Словения.

Франция  - Белгия 1:0

1:0 Ян Вертонген 85' (автогол)

Португалия отстрани Словения снощи в осминафинален сблъсък на UEFA EURO 2024. Двата тима не успяха да си вкарат в редовното време и така се стигна до продължения. В тях също попадения нямаше и така дузпите решиха победителя.

При изпълненията от бялата точка в герой за "мореплавателите" се превърна Диого Коща, който спаси три поредни дузпи на словенците и собственоръчно прати Португалия напред към четвъртфиналите. Там тимът на Роберто Мартинес ще срещне Франция.

Словения пренаписа историята си, след като в едва второто си участие на европейски финали излезе от груповата фаза, а днес се представи достойно.

Португалия - Словения 0:0 (3:0)