Испания отстрани Германия с гол в 119-ата минута, а Франция е на полуфинал след дузпи срещу Португалия
06 Юли 2024 08:45

/КРОСС/ Трикратният европейски шампион Испания постигна епична победа с 2:1 след продължения над домакините от Германия и се класира за полуфиналите на Евро 2024.  Това бе последният мач в историята на легендата на Бундестима Тони Кроос.

А английският съдия Антъни Тейлър е на мушка, след като не отсъди дузпа за германците в продълженията, а ситуацията, в която имаше и вероятна засада, не бе прегледана със системата ВАР.

Отборът на Франция се класира за полуфиналите на европейското първенство, след като отстрани след изпълнение на дузпи с 5:3 тима на Португалия. При дузпите единствената грешка бе на Жоао Феликс, който уцели гредата. Редовното време и продълженията не донесоха гол.

Победителите ще срещнат Испания на полуфинала във вторник в Мюнхен.