УЕФА оправда английския рефер за неотсъдената дузпа за Германия
06 Юли 2024 18:00

/КРОСС/ Решението на главния съдия да не отсъди дузпа в полза на Германия при ситуацията за игра с ръка на Кукурея е правилно, заяви председателят на Съдийската комисия на УЕФА Роберто Розети..

"Беше взето правилното решение, тъй като според насоките за съдийството, издадени преди турнира, ръката на Кукурея не е била в неестествена позиция в момента на удара", е становището на УЕФА.

Ситуацията в 106-а минута предизвика много полемики, след като топката се отби в ръката на Кукурея след удар на Мусиала, но реферът Антъни Тейлър не посочи бялата точка.

Домакинът Германия отпадна на четвъртфиналите след загуба от Испания с 1:2 след продължения.

На полуфиналите отборът на Испания ще играе срещу Франция.