Испания победи Франция с 2:1 и ще играе на финала на UEFA EURO 2024
10 Юли 2024 07:43

/КРОСС/ Испания ще играе за четвъртата си титла на Европа, след като снощи се класира за финала на първенството в Германия. Това стана факт след победа с 2:1 над Франция в първия полуфинал от турнира. "Петлите" поведоха в резултата още в 9-ата минута чрез Рандал Коло Муани, но много бързо "фуриите" обърнаха в своя полза чрез исторически шедьовър на 16-годишния Ламин Ямал (21') и попадение на Дани Олмо (25').

На финала в неделя испанците ще излязат срещу Нидерландия или Англия, които играят тази вечер.

Тимът на Луис де ла Фуенте направи много силна първа част, в която осъществи обрат и доминираше. След почивката тимът беше доста по-предпазлив и регистрира само един удар, но пък беше перфектен във владението на топката - 60%:40%, с което почти не даде възможност на "петлите" да се върнат в двубоя.