Испания е шампион по футбол на Европа за рекорден четвърти път
15 Юли 2024 07:19

/КРОСС/ Испания е шампион на Европа за рекорден четвърти път. Испанците надиграха Англия с 2:1 на големия финал на UEFA EURO 2024. Сблъсъкът беше на „Олимпиащадион" в Берлин.

Резултатът откри Нико Уилямс в 47-ата минута. В 73-ата Кол Палмър изравни. А в 86-ата точно попадение на Микел Оярсабал и Испания отново поведе. С това Испания стана шампион.

Освен това Испания пренаписа историята на европейски първенства, като става първият отбор с четири трофея. За Англия пък отново остана разочарованието, след като загуби втори пореден финал, след като на Евро 2020 загуби от Италия на дузпи и то у дома на "Уембли".

За най-добър млад играч беше обявен Ламин Ямал, а за футболист номер 1 на турнира - Родри.

На трибуната при награждаването са и принц Уилям, кралят на Испания Фелипе VI и принцеса София, които поздравиха футболистите.